desperate, think, stressed out-5011953.jpg

افزایش انگیزه کنکور

بدون شک هیچ فردی نمی‌توان یافت که کنکوری باشد اما در بازه‌ای از مسیر کنکور خود دچار افسردگی یا حتی به اصطلاح خودمان دل‌گرفتگی نشود؛ پست امروز ما بیشتر حالت دلی دارد و قصد دارم دوستانه با شما عزیزان صحبت کنم؛ به عنوان فردی که خود کنکور داشته و بارها و بارها احساسات بدی را تجربه کرده کرده‌است اما در نهایت توانستم بر آنها غلبه کنم. تا آخر با من همراه باشید.

زمان کاهش انگیزه کنکور چه‌کار کنیم؟

اولین نکته این است که واقعا مسیر کنکور سخت است؛ یک چیز بدیهی که همه می‌دانیم اما بحث اینجاست که باید دید خود را عوض کنیم؛ هدف همه از کنکور دادن، موفق شدن و رسیدن به نتیجه مطلوب است. آیا حاضر نیستید برای رسیدن به همین هدفی کمی سختی و ناراحتی را تحمل کنید؟ یادتان باشد برای رسیدن به روزهای خوب باید چند روز را بد گذراند و این همیشه اولین چیزی است که در روزهای بد به آن فکر می‌کنیم.

احساسات منفی در دوران کنکور

یکی از مواردی که شخصا با آن بسیار اذیت شدم، دیدن تفریحات هم‌سن و سال‌های خودم در آن دوران بود. همیشه تفریحات خوب هستند، از هر نوعی که باشند ولی یادتان باشد تفریحاتی مثل بیرون رفتن، فیلم دیدن، بازی کردن و … همگی تفریحات موقت هستند و حس خوبی که می‌دهند کوتاه مدت است؛ شاید الان دوستانتان این حس را تجربه کنند اما به زمانی فکر کنید که شما به هدف خود رسیده‌اید و در حال رفتن به دانشگاه خوب و رشته خوب و مد نظرتان هستید، با این توصیف در همین لحظه چه کسی حسرت جایگاه شما‌ را می‌خورد؟

بازهم به زمانی فکر کنید که مسیر کنکور خود را با موفقیت طی کرده‌اید و از اینجا به بعد کسی که اوج لذت را از این تفریحات خواهد برد باز هم خود شما هستید و باور کنید لذتی که آن موقع خواهید برد با الانتان قابل مقایسه نیست. پس پرقدرت جلو بروید، مطمئن باشید هیچ تلاشی بدون نتیجه نخواهد ماند و روزی جواب زحماتتان را خواهید گرفت.

با وجود مشکل در سال کنکور چگونه پیش برویم؟

شاید هم از مشکلات زندگی خود رنج می‌برید و فرقی هم ندارد چه نوع مشکلی است، یادتان باشد زندگی هیچ کسی روی کره زمین حتی فردی که همیشه حسرت آن را می‌خورید بدون مشکل و سختی نیست. یک لحظه تامل کنید، به نظر شما اگر زندگی ما بدون هیچ نوع مشکلی بود آیا حس خوبی داشتیم؟

قاعدتا نه! در اینجا هم باید دید خود را به مشکلات عوض کنید، یادتان باشد این مشکلات و سختی‌ها هستند که باعث می‌شوند از لحظات خوب زندگی خود لذت ببریم. فرض کنید یک اتفاق قرار است بیفتد، دو حالت را تصور کنید؛ حالت اول این است که آن اتفاق زمانی بیفتد که خیلی وقت است با مشکلی مواجه نشده‌اید، حالت دوم هم زمانی است که شما درگیر یک مشکل هستید که شما را اذیت کرده است.

در کدام یک از حالت‌های بالا لذت بیشتری از شنیدن آن خبر خواهید برد؟ امیدوارم متوجه منظورم شده باشید… ممنونم که تا اینجا همراه من بودید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.