to read the book, library, reading room-2784895.jpg

بهترین زمان برای تحلیل آزمون

اگر آزمون می‌دهید و تحلیل نمی‌کنید، اگر دوست دارید تحلیل کنید ولی تنبلی اجازه نمی‌دهد و به دنبال بهترین زمان برای تحلیل آزمون هستید تبریک عرض می‌کنم. امروز و در همین مقاله قرار است یک‌سری اطلاعات به‌شدت مهم را در اختیارتان قرار دهم و آن هم درباره بهترین زمان تحلیل آزمون است.

روز آزمون چگونه می‌گذرد؟

تقریبا تمامی آزمون‌های آزمایشی، داوطلبان خود را در روز جمعه به محل یا حوزه برگزاری آزمون می‌برند و از آنها آزمون می‌گیرند. چند ساعتی داوطلب در حوزه امتحانی مشغول آزمون خواهد بود و بعد از آن هم کاملا خسته به منزل باز می‌گردد و زمانی را باید به استراحت و تغذیه اختصاص دهد.

با این وجود ممکن است در آن روز موفق به تحلیل آزمون نشود و روزهای بعد هم تنبلی اجازه ندهد آزمون خود را تحلیل کند و آن آزمون هم به مانند کتاب‌های روی تاقچه بوسیده خواهد شد و روی تاقچه یا داخل میز قرار داده خواهد شد. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث عدم افزایش تراز در آزمون‌های آزمایشی می‌شود هم همین تحلیل آزمون است.

هدف از شرکت در آزمون چیست؟

زمانی که شما یک آزمون را از خود می‌گیرد باید هدفتان مشخص باشد و اصلی‌ترین هدف هم محک زدن وضعیت آموزشی شما برای آن مباحث است که آیا از خواندن آنها بازدهی لازم را داشته‌اید یا نه. بعد از آزمون مهمترین کاری که باید انجام دهید تا هم نقاط ضعفتان پیدا شود و هم آنها را رفع کنید، تحلیل آزمون است.

بهترین زمان برای تحلیل آزمون کی است؟

تا به اینجا با فلسفه اصلی شرکت در آزمون و دلیل تحلیل آن آشنا شدیم، اما به سراغ سوال اصلی برویم، کی آزمون تحلیل کنیم؟ بهترین زمان برای تحلیل آزمون همان روز آزمون یعنی روز جمعه است. شاید الان عده زیادی از شما با خود بگوید که شاید نتوانم در همان روز تحلیل را انجام دهم یا شاید روز بعد امتحان داشته باشم و نتوانم روز جمعه آزمون را تحلیل کنم، چاره چیست؟

اگر روز آزمون نتوانستیم تحلیل کنیم چاره چیست؟

درصورتی که به هر دلیلی نتوانستید آزمون خود را روز جمعه تحلیل کنید، می‌توانید استثنائا تا 2 روز بین آزمون و تحلیل آزمون فاصله بیندازید اما توصیه اکید دارم که اجازه ندهید بیشتر از این زمان بین آزمون و تحلیل آزمون فاصله بیفتد. با انجام مداوم تحلیل آزمون و البته به روش صحیح مطمئن باشید می‌توانید پیشرفت شگرفی در تراز خود را هم مشاهده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.