students, computers, laptops-1807505.jpg

انواع جمع‌بندی برای کنکور

نزدیک‌های کنکور هستید و دروس خود را تمام کرده‌اید، برنامه شما چیست؟ آیا می‌دانید باید چه کاری انجام دهید؟ شاید پاسخ دهید که جمع‌بندی را باید انجام دهید ولی خب از نحوه جمع‌بندی خبر دارید؟ امروز و در این مقاله قرار است یک آموزش استثنایی از روش جمع‌بندی دروس برای کنکور را در اختیارتان قرار دهم پس تا انتها با من همراه باشید.

چرا باید دروس خود را جمع‌بندی کنیم؟

یک مبحث خاص را درنظر بگیرید، وقتی برای اولین بار این مبحث را مطالعه می‌کنید، این مبحث در حافظه کوتاه مدت شما قرار می‎‌گیرد و بسته به ویژگی‌های خود شما که منحصربه‌فرد است ممکن است بعد از سه روز، یک هفته، یک ماه یا … کم کم از ذهنتان کم رنگ شود و برای جلوگیری از این موضوع باید یک شوک به ذهن شما وارد شود تا مطالب جای خود را در ذهنتان قوی‌تر کنند. این شوک برای کنکور همان جمع‌بندی دروس است.

نوع جمع‌بندی هم می‌تواند متفاوت باشد. در این بخش از نظر زمان، روش‌های جمع‌بندی دروس کنکور را بررسی خواهیم کرد. جمع‌بندی می‌تواند روزانه، هفتگی و ماهانه باشد و باتوجه به سلقه خود باید یکی از اینها را انتخاب کنید. به عنوان مثال می‌توانید هر هفته یک روز را به مرور دروس آن هفته اختصاص دهید یا هر ماه یک هفته را به مرور دروس همان ماه اختصاص دهید و … .

انواع روش جمع‌بندی برای کنکور

اما قسمت مهم ماجرا روش جمع‌بندی برای کنکور است که اصلا چگونه جمع‌بندی کنیم که به ساده‌ترین زبان ممکن و در کوتاه‌ترین زمان ممکن الان یاد خواهید گرفت. برای جمع‌بندی کنکور ابتدا به یک منبع نیاز دارید که بهترین منبع همان جزوه خلاصه نویسی شما است، جزوه‌ای که در دوران مطالعه خود نوشته‌اید و مباحث را آنجا خلاصه نویسی کرده‌اید.

جمع‌بندی دروس کنکور در قالب درسنامه

نوع اول جمع‌بندی استفاده از درسنامه‌ها است. یعنی همان نکات آموزشی که داخل جزوه خلاصه‌نویسی شما وجود دارید و کافیست که با مطالعه آن مطالب را برای خود مرور کنید. یادتان باشد که اینجا یک اصل به شدت مهم است و آن هم این است که زمان جمع‌بندی شما باید خیلی کم‌تر از زمان مطالعه اولیه باشد. به عنوان مثال وقتی برای اولین بار مطلبی را خوانده‌اید و مطالعه آن 1 ساعت طول کشیده باید بتوانید نهایتا در 30 دقیقه آن را جمع‌بندی کنید.

جمع‌بندی دروس کنکور در قالب حل تست

روش دوم جمع‌بندی در قالب حل تست است. زمانی که جمع‌بندی در قالب درسنامه به پایان رسید حال باید به سراغ جمع‌بندی در قالب تست بروید و بهترین کار هم حل آزمون‌های جامع اعم از کنکور یا آزمون‌های آزمایشی است. منظور از آزمون‌های جامع، آزمون‌هایی است که از اول تا آخر کتاب‌های کنکور را برای طراحی سوالات انتخاب می‌کنند. زمانی که شما آزمون  را حل کردید و به تحلیل پاسخ‌ها پرداختید همزمان در این مرحله هم در حال جمع‌بندی خواهید بود و به این نوع جمع‌بندی، جمع‌بندی در قالب تست یا آزمون می‌گویند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.