ضرایب کنکور انسانی

ضرایب کنکور انسانی

راهنمای مطالعه

  Add a header to begin generating the table of contents

  زیرگروه‌های کنکور حذف شد!! یکی از مهمترین تغییرات کنکور 1402 در تمامی رشته‌ها مربوط به حذف زیرگروه‌ها بود و رشته انسانی هم از این قاعده مستثنی نبود؛ با حذف زیرگروه‌ها از کنکور یک سوال مهم مطرح می‌شد که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده بود؛ باتوجه به اینکه قبلا ضرایب دروس کنکور انسانی دز هز زیرگروه و برای هر رشته تقریبا متفاوت بود، با حذف زیرگروه‌ها، جدول ضرایب کنکور انسانی چگونه خواهد شد؟

  امروز در وب‌سایت تخصصی مشاوره کنکور به بررسی کامل ضرایب دروس کنکور انسانی خواهیم پرداخت که براساس آخرین اطلاعیه سازمان سنجش استخراج شده و از کنکور 1402 به بعد ملاک اصلی ضریب درس‌های کنکور انسانی خواهد بود؛ تا انتها با من همراه باشید و در هر بخش دچار ابهامی شدید سریعا از بخش نظرات مطرح کنید.

  جدول ضرایب کنکور انسانی

  ضریب درس‌های کنکور انسانی

  در تصویر فوق ضرایب دروس کنکور انسانی به‌صورت کامل مشخص شده است؛ نکته قابل تامل درباره ضرایب جدید کنکور انسانی مربوط به درس تاریخ و جغرافیا در کنکور است که ضریب جدید آن بسیار بالا رفته، تا قبل از کنکور 1402 باتوجه به اهمیت کم تاریخ و جغرافیا عده زیادی اقدام به حذف این درس می‌کردند اما باتوجه به اهمیت جدید این دروس احتمالا باید فکر حذف این درس را از سر بیرون بیندازید. نکته دوم هم کاهش ضریب عربی اختصاصی در رشته انسانی است که به نوبه خود جالب بود.

  اما در کل مبنای اهمیت دروس در کنکور 1402 به بعد را در جدول ضرایب دروس کنکور انسانی بالا می‌توانید مشاهده کنید؛ برمبنای همین اطلاعات اگر قصد داشته باشید یک دسته‌بندی برای اهمیت دروس رشته انسانی براساس ضریب ارائه دهیم، جایگاه اول مربوط به ادبیات تخصصی، جایگاه دوم ریاضی، جایگاه سوم به دروس عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی و فلسفه و منطق و جایگاه چهارم هم به دروس اقتصاد و روانشناسی خواهد رسید.

  البته دسته‎بندی فوق فقط براساس اهمیت دروس از لحاظ ضریب بوده و ضریب مخفی و انحراف معیار هم پارامترهایی هستند که در اهمیت دروس موثر خواهند بود. خب دوستان عزیزم به انتهای مقاله ضرایب دروس کنکور انسانی رسیدیم؛ تمام سعی من این بود که به ساده‌ترین زبان ممکن و در کوتاه‌ترین زمان، اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهم. درصورتی که هر نوع ابهامی در ذهن شما باقی مانده، کافیست از بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید. از همینجا هم شما را دعوت می‌کنم تا سایر مقالات مهم سای را از لینک‌های زیر مطالعه کنید:

  2 1 رای
  امتیاز شما به این مقاله

  شایان مامندی

  بعد از سال‌ها فعالیت در زمینه مشاوره کنکور تمام تجربیات خود را قرار است در این سایت در اختیارتان قرار دهم؛ تجربیاتی که حاصل ارتباط با هزاران داوطلب کنکور است و می‌تواند در خیال شما را از بابت یک مسیر اصولی راحت کند.
  عضویت
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد
  مشاهده همه نظرات
  یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!
  40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:
  پیمایش به بالا