ضرایب کنکور ریاضی

ضرایب کنکور ریاضی

راهنمای مطالعه

  Add a header to begin generating the table of contents

  بالاخره بخش عمده‌ای از تغییرات کنکور 1402 در بیانه‌ای جدید از سوی سازمان سنجش مشخص شد و به ابهامات زیادی در این بیانیه پاسخ داده شد؛ یکی از مهمترین بخش‌های این بیانه، مشخص شدن ضرایب کنکور ریاضی بود؛ با مشخص شدن ضریب‌بندی کنکور ریاضی، تقریبا اهمیت هر درس در کنکور سراسری از لحاظ ضریب مشخص شده است. امروز در بخش مشاوره سایت شایان مامندی به بررسی کامل جدول ضرایب کنکور ریاضی خواهیم پرداخت؛ تا انتها با من همراه باشید و در هر بخش دچار ابهام شدید سریعا از بخش نظرات مطرح کنید.

  جدول ضرایب کنکور ریاضی

  ضریب بندی کنکور ریاضی

  در تصویر بالا ضرایب کنکور ریاضی برای هر درس به‌صورت کامل مشخص شده است؛ اما داستان ضریب در کنکور چیست؟ تا قبل از کنکور 1402، هر رشته دارای تعدادی زیرگروه بود و هر زیرگروه هم از تعدادی رشته دانشگاهی تشکیل شده بود؛ در هر زیرگروه اهمیت و ضریب دروس با زیرگروه دیگر تقریبا متفاوت بود. اما با اعلام تغییرات کنکور 1402 یکی از بندهای تغییرات مربوط به حذف زیرگروه‌ها بود و نتیجه آن هم این بود که برای تمام رشته‌های دانشگاهی، هر درس ضریب ثابت خود را داشت و دیگر متغیّر نبود.

  براساس ضرایب جدید کنکور ریاضی موجود در تصویر بالا می‌توان دروس این رشته را دسته‌بندی کرد و اولین جایگاه از لحاظ اندازه ضریب مربوط به درس ریاضی، جایگاه دوم درس فیزیک و جایگاه سوم مربوط به شیمی است. البته در این بیم بجث ضریب مخفی در کنکور و بحث انجراف معیار هم مطرح خواهد شد ولی از لحاظ ارزش عددی بهتر است ضرایب فوق را به یاد داشته باشید.

  دوستان خوبم به انتهای مقاله ضریب دروس کنکور ریاضی رسیدیم؛ امیدوارم از مطالعه این مطلب هم لذت برده باشید و به پاسخ سوالات خود دست پیدا کرده باشید؛ درصورتی که هنوز ابهامی در زمینه ضرایب کنکور ریاضی دارید از بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید؛ برای دسترسی به سایر مقالات هم توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید:

  5 1 رای
  امتیاز شما به این مقاله

  شایان مامندی

  بعد از سال‌ها فعالیت در زمینه مشاوره کنکور تمام تجربیات خود را قرار است در این سایت در اختیارتان قرار دهم؛ تجربیاتی که حاصل ارتباط با هزاران داوطلب کنکور است و می‌تواند در خیال شما را از بابت یک مسیر اصولی راحت کند.
  عضویت
  اطلاع از
  2 نظرات
  بازخورد
  مشاهده همه نظرات
  یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!
  40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:
  پیمایش به بالا