بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی

بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی

راهنمای مطالعه

  Add a header to begin generating the table of contents

  دوست خوبم سلام؛ من شایان مامندی هستم و امروز در سایت مشاوره کنکور کنار شما عزیزان هستم با بررسی بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی. قطعا قبل از شروع مطالعه هر درسی برای کنکور، شناخت آن درس جزو یکی از واجبات است و برای شناخت هر درس هم یکی از ارکان مهم، تسلط روی بودجه‌بندی است؛ در این مقاله به‌صورت تخصصی به بررسی بودجه‌بندی ریاضیات کنکور ریاضی خواهیم پرداخت و به تمام ابهامات شما از جمله تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی و تعداد سوالات ریاضی کنکور ریاضی برای هر مبحث پاسخ داده خواهد شد. تا انتهای این مقاله با من همراه باشید و در هر بخش دچار ابهام شدید سریعا از بخش نظرات مطرح کنید.

  مباحث ریاضی کنکور ریاضی

  مباحث ریاضی رشته ریاضی

  مباحث حسابان کنکور ریاضی

  اولین قدم قبل از بررسی بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی، بررسی مباحث ریاضی رشته ریاضی است؛ اگر یک دسته‌بندی کلی برای مباحث ریاضی رشته ریاضی ایجاد کنیم کلا با این درس از 4 کتاب تشکیل شده است:

  • ریاضی دهم و حسابان 1 و 2
  • هندسه
  • آمار و احتمال
  • ریاضیات گسسته

  تقریبا هرکدام از دروس ریاضی رشته ریاضی در دسته‌بندی فوق، مباحث مربوط به خود را دارند و تقریبا مستقل از سایر دروس ریاضی هستند؛ البته درس آمار و احتمال ارتباط نزدیکی با ریاضیات گسسته دارد و در تعدادی از منابع آموزشی هم این دو درس با هم تدریس می‌شوند. کل دسته‌بندی مطرح شده درباره مباحث ریاضی کنکور ریاضی از 34 فصل تشکیل شده‌است و این 34 درس بین‌ هر درس به‌صورت زیر تقسیم می‌شود:

  • ریاضی دهم و حسابان: 17 فصل
  • هندسه: 10 فصل
  • آمار و احتمال: 4 فصل
  • ریاضیات گسسته: 3 فصل

  در دو تصویر بالا می‌توانید سرفصل‌های ریاضی کنکور رشته ریاضی برای هر کدام از دروس را به‌صورت کامل مشاهده کنید. درضمن از همینجا شما عزیزان را دعوت می‌کنم برای دسترسی به سایر مطالب موجود در سایت از لینک‌های زیر استقاده کنید و از محتواهای ارزشمند مشاوره کنکور بهره‌مند شوید:

  بودجه‌بندی ریاضیات کنکور ریاضی

  بودجه‌بندی ریاضیات رشته ریاضی

  تا به اینجا به بررسی سرفصل‌های ریاضی کنکور ریاضی پرداختیم و از اینجا به بعد به سراغ بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی برای هر کدام از مباحث هندسه، آمار و احتمال، حسابان و ریاضی دهم و ریاضیات گسسته خواهیم پرداخت و از همینجا قول می‌دهم کامل‌ترین بودجه‌بندی سوالات کنکور ریاضی را در اختیارتان قرار دهم و بعد از اتمام مطالعه این مقاله خیالتان از بابت بودجه بندی‌ریاضی کنکور رشته ریاضی راحت خواهد شد. در تصویر بالا تعداد سوالات ریاضی در کنکور رشته ریاضی به تفکیک درس را می‌توانید مشاهده کنید.

  اما یک نکته مهم در اینجا وجود دارد؛ تا سال 1400 تعداد سوالات ریاضی کنکور ریاضی 55 سوال بود، اما سال 1401 بارم‌بندی ریاضی کنکور ریاضی دچار تغییراتی شد و بودجه‌بندی ریاضی رشته ریاضی به 50 سوال کاهش پیدا کرد و تعداد 5 سوال کمتر از سال‌های قبل طراحی شد؛ احتمال زیاد این روند برای سال‌های بعد هم ادامه پیدا کند.

  بودجه‌بندی حسابان کنکور

  تعداد سوالات حسابان در کنکور

  پر‌ تست‌ترین مبحث ریاضی رشته ریاضی مربوط به بخش حسابان و ریاضی دهم است که حدود 22 تست ریاضی کنکور ریاضی را به خود اختصاص می‌دهد و به عبارت دیگر 44 درصد از تست‌های ریاضی کنکور ریاضی مربوط به بخش حسابان است؛ در تصویر بالا تعداد سوالات حسابان در کنکور ریاضی را می‌توانید مشاهده کنید.

  بودجه‌بندی هندسه کنکور ریاضی

  تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی

  تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی بعد حسابان بیشترین تراکم را به خود اختصاص می‌دهند، به عبارت دیگر، بودجه‌بندی هندسه کنکور ریاضی معادل 28 ذرصد تست‌های ریاضی رشته ریاضی است که بین 10 فصل این درس تقسیم شده‌اند و در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید. درضمن تعداد تست‌های هندسه در کنکور ریاضی ممکن است به وسیله طراح هر سال تغییر کند اما تصویر بالا میانگین تست‌های هر مبحث را نمایش می‌دهد.

  بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ریاضی

  بودجه بندی آمار و احتمال کنکور

  تعداد سوالات آمار و احتمال در کنکور ریاضی هم جایگاه سوم را از نظر تراکم سوالات به خود اختصاص می‌دهد؛ کل بودجه‌بندی آمار و احتمال در کنکور ریاضی 8 تست و معادل 16 درصد از کل سوالات ریاضی رشته ریاضی است که میان 4 فصل این کتاب تقسیم می‌شود.

  بودجه‌بندی گسسته کنکور

  تعداد سوالات گسسته در کنکور

  آخرین بخش از مقاله هم مربوط به بودجه‌بندی گسسته کنکور است؛ تعداد سوالات گسسته در کنکور ریاضی برحسب تفکیک فصل را در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید. در حالت کلی تعداد سوالات هندسه و گسسته در کنکور ریاضی 20 تست است که معادل 40 درصد کل تعداد تست‌های ریاضی رشته ریاضی است.

  خب دوستان خوبم به انتهای مقاله بودجه‌بندی سوالات ریاضی کنکور ریاضی رسیدیم و تمام سعی من این بود که کامل‌ترین مقاله ممکن را در اختیار شما عزیزان قرار دهم؛ درصورتی که هنوز هم دچار ابهامی در این زمینه هستید می‌توانید از بخش نظرات سوال خود را مطرح کنید و پاسخ خود را دریافت کنید؛ در آخر از شما دعوت می‌کنم از طریق لینک‌های زیر به سایر محتواهای آموزشی سایت مشاوره مامندی دسترسی پیدا کنید:

  5 1 رای
  امتیاز شما به این مقاله

  شایان مامندی

  بعد از سال‌ها فعالیت در زمینه مشاوره کنکور تمام تجربیات خود را قرار است در این سایت در اختیارتان قرار دهم؛ تجربیاتی که حاصل ارتباط با هزاران داوطلب کنکور است و می‌تواند در خیال شما را از بابت یک مسیر اصولی راحت کند.
  عضویت
  اطلاع از
  2 نظرات
  بازخورد
  مشاهده همه نظرات
  یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!
  40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:
  پیمایش به بالا