بودجه بندی زمین شناسی کنکور 1402

بودجه بندی زمین شناسی کنکور 1402

راهنمای مطالعه

  Add a header to begin generating the table of contents

  دوست خوبم سلام. من شایان مامندی هستم مشاور و برنامه‌ریز تحصیلی و امروز با بررسی دقیق بودجه‌بندی زمین‌شناسی کنکور 1402 در کنار شما عزیزان خواهم بود. درس زمین‌شناسی از جمله دروسی بود که تعداد اندکی از داوطلبان تا قبل از کنکور 1402 به آن توجه می‌کردند، اما از کنکور 1402 به بعد به‌دلیل تاثیر قطعی این درس در قبولی رشته تجربی، دیدگاه‌ها نسبت به آن تغییر پیدا کرد و همانند سایر دروس اهمیت خاص خود را پیدا کرد. در این مقاله تعداد سوالات زمین‌شناسی در کنکور سه سال اخیر را تقدیم شما عزیزان خواهم کرد. تا پایان با من همراه باشید و در هر بخش دچار سوال یا ابهامی شدید سریعا از قسمت نظرات مطرح کنید.

  تاثیر زمین‌شناسی در کنکور تجربی

  تاثیر زمین شناسی در کنکور

  در تصویر بالا اهمیت زمین‌شناسی در کنکور تجربی را می‌توانید مشاهده کنید. نکته اول تغییراتی است که در ساختار این درس بعد از کنکور 1402 ایجاد شده است؛ اولین تغییر مربوط به تعداد سوالات زمین‌شناسی می‌باشد که از کنکور 1402 روی 15 تست ثابت شده است. ارزش هر تست این درس نیز حدود 6/6 درصد می‌باشد و برای پاسخ به هر تست آن حدودا 80 ثانیه زمان در اختیار دارید.

  دقت کنید که زمان اختصاصی برای سوالات زمین‌شناسی در کنکور 1402 مشخص نشده بود و در دفترچه سوم اختصاصی که درس ریاضی و زمین وجود دارند، زمان کلی برای پاسخ به 45 سوال دو درس، 60 دقیقه تعیین شده بود و بابت همین زمان برابری برای سوالات ریاضی و زمین در نظر می‌گیریم. همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره شد، ضریب زمین‌شناسی در کنکور تجربی برای هیچ رشته‌ای صفر نیست و مقدار آن یک واحد می‌باشد.

  در این قسمت از شما عزیزان دعوت می‌کنم برای مشاهده سایر مقالات بودجه‌بندی همراه با تحلیل که کاملا رایگان منتشر شده‌اند از لینک‌های زیر استفاده کنید:

  تعداد سوالات زمین شناسی در کنکور

  بودجه بندی زمین شناسی کنکور 1402

  در تصویر بالا بارم‌بندی زمین‌شناسی کنکور در سه سال اخیر را می‌توانید مشاهده کنید. اولین نکته تغییر بودجه‌بندی زمین شناسی یازدهم است که در سه سال اخیر روند نزولی داشته است و به‌صورت زیر می‌توان تعداد سوالات را مشخص کرد:

  • بودجه‌بندی زمین کنکور 1402: 15 تست
  • بودجه‌بندی زمین کنکور 1401: 20 تست
  • بودجه‌بندی زمین کنکور 1400: 25 تست

  درباره تعداد سوالات هر فصل زمین‌شناسی در کنکور نیز می‌توان گفت که در سه سال اخیر بیشترین تعداد سوالات مربوط به فصل اول و دوم و کمترین تعداد سوالات نیز مربوط به فصل 7 می‌باشد. دوستان خوبم به پایان مقاله بارم‌بندی زمین‌شناسی یازدهم در کنکور رسیدیم و سعی کردم کامل‌ترین اطلاعات مربوطه را در اختیار شما عزیزان قرار دهم؛ درصورتی که سوال یا ابهامی در این زمینه دارید، همین الان از بخش نظرات مطرح کنید تا شما عزیزان را راهنمایی کنم. برای دسترسی به مقالات مباحث تست‌خیز کنکور نیز توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید:

  3.8 5 رای
  امتیاز شما به این مقاله

  شایان مامندی

  بعد از سال‌ها فعالیت در زمینه مشاوره کنکور تمام تجربیات خود را قرار است در این سایت در اختیارتان قرار دهم؛ تجربیاتی که حاصل ارتباط با هزاران داوطلب کنکور است و می‌تواند در خیال شما را از بابت یک مسیر اصولی راحت کند.
  عضویت
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد
  مشاهده همه نظرات
  یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!
  40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:
  پیمایش به بالا